تبلیغات
بدن سلامت - ترک های پوستی
بدن سلامت
اخلاق/حوصله/تمرین
سه شنبه 13 مهر 1389

ترک های پوستی

سه شنبه 13 مهر 1389

نوع مطلب :
نویسنده :armin behvandi

علل ایجاد:

 

 در حقیقت هرچیزی ست که  سبب عدم تعادل در فیبروبلاست ها (سلول های پایه ای پوست که تولید الاستین و کلاژن می کنند) می شود که این امر منجر به کاهش تعداد و کیفیت فیبرهای کلاژن و تولید الاستین میشود

 

این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند .

 

کشیدگی پوست تنها یکی از عوامل ایجاد ترک است های پوستی است ولی عامل اصلی به شمار نمی آید. عوامل درونی نیز در بروز آن ها مؤثر می باشند.

 

کمبود اسیدهای آمینه ضروری در رژیمهای شدید غذائی کمبود بعضی از املاح مثل مس یز موثراست. تغییرات هورمونی مانند بلوغ ، حاملگی، کاهش وزن مصرف برخی داروها وهمچنین برخی بیماریهای خاص هورمونی باعث ایجاد اینها میشود.

 

وکم کم این نوارهای قرمزحالت سفید به خود گرفته وازوضوح آنها کاسته می شود

 

پیشگیری:

 

. بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع کنترل اضافه وزن و چاق شدن میباشد. یعنی اگر بمرور زمان افزایش وزن پیدا کنید دیگر این ترکها ایجاد نمیشود.

 .چرب کردن پوست با روغنهای طبیعی در پیشگیری موثراست.

 

که اگر ترک های پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولی طول و پهنای آنها تغییر نمی کند.

 

درمان:

 

با درمان های ویژه پس از چند هفته می توان پهنا ، عمق و رنگ ترک ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. 

 

در اینجا باید بگم که درمان قطعی برای این بیماری وجود خارجی ندارد و این ترک ها تا زمان مرگ همراه ما خواهند بود.من خودم دچار ترک های پوستی شدم و باید بگم که خیلی ناراحتم اما می توان از پیشرفت این بیماری جلو گیری کرد.

برا مثال اگر شما ورزش نمی کنید می توانیید یک بسته قرص ویتامین E البته از نوع امریکای مصرف کنید.طریقه

مصرف بسیار ساده است روزانه یک عدد قرص نیم ساعت بعد از ناهار.ولی برای افراد ورزش کار بخصوص بدنسازان عزیز میتوانید هفته ای 1عدد امپول ویتامین E مصرف کنید.<بهتر است روزی که تمرین نمیکنید از این امپول استفادهکنید مثل روز جمعه>من بهتون قول میدم که این روش بطور 100 درصد جواب می ده.